Vaginálna rejuvenilizácia - omladenie

Čo je vaginálna rejuvenilizácia ?

Vaginálna rejuvenilizácia – vaginálne omladenie

Vaginálna ochabnutosť je zpôsobená zníženou elasticitou vaginálneho tkaniva, stratou kolagénu a svalovou ochabnutosťou, ku ktorému docháza vplyvom hormonálnych zmien a vaginálneho pôrodu.

Medzi hlavné zdravotné obtiaže, ku ktorým dochádza v dôsledku vaginálnej ochabnutosti, patrí stresová inkontinencia moču, nedostatočné zvlhčenie pošvy a  často sa opakujúce zápaly a infekcie, pálenie v oblasti genitálu. Toto má v konečnom dôsledku vplyv na zhoršenie kvality sexuálneho života.

Po vaginálnom pôrode dochádza k mohutnému roztiahnutiu pošvového svalstva a jeho poraneniam. Za niekoľko mesiacov po pôrode pošva pomaly získáva svoje svalové napätie, ktoré ale ani zďaleka  nedosahuje svojej pôvodnej pevnosti a elasticity. U mnohých žien môže táto vaginálna ochabnutosť ovplyvňovať kvalitu ich sexuálneho života. Prejavuje sa zníženou tesnostou a citlivosťou  vo vaginálnej oblasti.

Po pôrode alebo v období menopauzy často dochádza k atrofii poševnej sliznice a uvoľneniu pošvových stien.Týmto zároveň dochádza k porušeniu uzáverového mechanizmu moču s následným samovolným únikom moču pri fyzickej aktivite, kašli, smiechu a podobne. Ďalšími častými problémami, ktoré s týmto súvisia sú: pošvové zápaly, atrofia pošvovej sliznice, svrbenie a taktiež nepríjemné pocity či bolesť pri pohlavnom styku. Následne takto postihnutá žena, ako aj jej partner môžu považovat ich pohlavný styk za neuspokojivý.

Atrofia pošvy v období menopauzy alebo v období perimenopauzy / obdobie pred nástupom klimaktéria /

Vaginálna atrofia postihuje viac ako polovicu žien v čase menopauzy alebo perimenopauzy. Prejavuje sa predovšetkým svrbením, poruchou lubrikancie / zvlhčenia /, sexuálnou dysfunkciou – bolestivý pohlavný styk, sťažené dosiahnutie orgazmu, krvácanie po pohlavnom styku,častejšie močenie.

Máte niektoré z nasledujúcich obtiaží ?

• močová stresová inkontinencia / unikanie moču pri kašli, smiechu, ľahkej fyzickej záťaži? /

• prejavy atrofie či poškodenie vaginálnej sliznice

• uvoľnenie pošvových stien (tzv. vaginálna laxita)

• vaginálne svrbenie a opakované zápaly

• bolesť pri pohlavnom styku

• problémy, ktoré vyplývajú zo zmien pošvy po vaginálnom pôrode

Ak áno, je to dôsledok hore uvedených skutočností a pomôcť Vám môže práve ošetrenie CO2 frakčným laserom. Je to ošetrenie neinvazívne, nebolestivé a celkom bez rizika.

Vzhľadom k tomu, že sliznica reaguje na laserové ošetrenie ďaleko rýchlejšie ako koža, problémy s unikaním moču sa upravia zvyčajne 3. až 7. deň po ošetrení. Ostatné vlastnosti pošvy, ako zúženie a poševný dyskomfort sa normalizujú do 3-4 týždňov po ošetrení. Doporučujú sa 3 ošetrenia s intervalom 1 mesiac medzi ošetreniami.

Čo sa stane s pošvou po rejuvenilizácii

Ošetrením sa podporuje tvorba nového tkaniva v pošve. Ženy po zákroku prežívajú sex a orgazmus intenzívnejšie, čo je zpôsobené spevnenou poševnou stenou.

Pomocou CO2 LASERU sa v pošve vytvorí  prirodzené pH, ktoré stimuluje imunitu. Ženy, ktoré často trpeli opakovanými infekciami pošvy alebo zápalmi močových ciest, po zákroku pociťujú výrazné zníženie týchto ťažkostí.

Výsledkom je kvalitnejšie sexuálne zážitky pre oboch partnerov – vďaka zvýšenej lubrikancii a zpevneniu pošvových stien. Tie minimalizáciu či úplné eliminujú  únik moču a liečbu opakovaných infekcii v pošve.

Laserová rejuvenilizácia pošvy, je rýchly a nebolestivý zákrok, nevyžadujúci takmer žiadnu rekonvalescenciu. Výnimočnou vlastnosťou  CO2 laseru je využitie termálneho efektu, ktorý pôsobí na kolagén poševnej  sliznice. Následne dôjde k spevneniu pošvy a výraznému zlepšeniu jej elasticity.

Pre koho je vaginálna rejuvenilizácia vhodná:

 

  • Pre ženy s voľnou pošvou a to z akýchkoľvek dôvodov, kedy zvýšením elasticity zlepšíme ich sexuálne vnímanie pre oboch partnerov
  • Pre ženy s problémom stressovej inkontinencie (teda s udržaním moču pri kašli, kýchnutí, smiechu, skákaniu  na trampolíne a podobne ) inkontinencia moču I – II stupňa
  • Pre ženy, ktoré trpia vaginálnou suchosťou alebo nedostatočnou vaginálnou sekréciou 
    a to nie len v menopauze (pocity svrbenia, pálenia, bolesti pri pohlavnom styku, nedostatočná lubrikancia a podobne)
  • Pre ženy, ktoré trpia častými zápalami pošvy alebo infekciami močových ciest
  • Pre ženy s problémom kondylómov v oblasti pošvy a vaginálneho vchodu (kondylomata accuminata), metóda je radikálna a po zákroku sa bradavice nevracajú
  • Rejuvenilácia a zosvetlenie veľkých a malých pyskov aj konečníka

Výhody použita CO2 laseru

• rýchly  a nebolestivý zákrok

• bez nutnosti použitia anestézie lokálnej či celkovej

• žiadne alebo len minimálne nežiadúce účinky

• návrat do normálneho života a pracovného procesu a rýchla úprava ťažkostí

Na rejuvenilizáciu pošvy sa používajú dva typy laserových prístrojov – CO2 a frakčný laser. Nejedná sa o rovnaké prístroje!. Termálny efekt CO2 laseru je významne intenzivnejší a pôsobí do väčšej hĺbky pri omnoho menšej intenzite výkonu ako frakčný laser, a preto je  efekt na pošvovú sliznicu mnohonásobne vyšší. Nástup účinku rýchlejší a požadovaný efekt trvá výrazne dlhšie. Na rozdiel od frakčneho laseru, kde keď chceme dosiahnuť rovnakého výsledku – je potrebné významne zvýšiť jeho výkon. Čo može spôsobiť zdravotné komplikácie u pacientky. Pri ošetrení CO2 laserom sa tieto komplikácie stať nemôžu.

Laserové ošetrenie CO2 laserom je veľmi šetrné. Celé ošetrenie je nebolestivé a rýchle! Pacientka nie je obmedzená po zákroku a može sa venovať bežnej činnosti. Pri zákroku alebo po ňom nedochádza k žiadnemu krvácaniu. Asi  týždeň po zákroku sa neodporúča pohlavní styk.

Informácie k vlastnému ošetreniu CO2 laserom.

Pred zákrokom nie je nutná žiadna špeciálna príprava. Zákrok robí vyškolený lekár – gynekológ. Zákrok je úplne nebolestivý a nie je potrebná žiadna forma anestézie. Po očistení pošvy od hlienu, sa do nej zavedie špeciálne upravená hlavica laseru, ktorou sa aplikuje laserové žiarenie na sliznicu pošvy a oblasť pod močovou rúrou. Pacientky pri výkone nepociťujú žiadnu bolestivosť, výnimočne môžu cítiť pocit tepla. Zákrok trvá asi 20 minút aj s prípravou. Po zákroku je pacientka plne schopná bežného režimu.

Odporúča sa cca týždňova sexuálna abstinencia, vyhýbanie sa kúpania vo verejných kúpaliskách, sauna a podobne. Veľmi vhodné a pre lepšie hojenie pošvy sa odporúča zavádzanie vaginálnych čapíkov s kyselinou hyalurónovou pred spaním cca 1 týždeň. Významne to urýchľuje rekonvalesceniu a zlepšuje celkové dosiahnutie pozitívneho výsledku.

Efekt po vaginálnej rejuvenilizácii je poznať už cca 1 týždeň po zákroku no jeho maximum sa dosiahne asi za 2 – 3 mesiace, kedy je dokončená novotvorba kolagénu a elastínu.

Pre dosiahnutie maximálneho a cca 2-3 roky trvajúceho efektu, je nutné ošetrenie absolvovať v 1 mesačných intervaloch celkom 3 krát.

Kedy je ošetrenie KONTRAINDIKOVANÉ:

–       Gravidita

–       Laktácia

–       Menštruácia

–       Onkologické ochorenie v oblasti krčka a pošvy

–       Abnormálne a nedoriešené cytologické nálezy

–       Autoimunitné ochorenia s poruchou tvorby kolagénu a elastínu

K ošetreniu si je nutné priniesť výsledok onkologickej cytológie / ster z krčka maternice / nie starší ako ½ roka !!!!!

 

Cenník:

1. ošetrenie – 100,00 Euro

2. ošetrenie – 100,00 Euro

3. ošetrenie – 100,00 Euro

 

Ošetrenie vykonávame v stredu a vo štvrtok vo večerných hodinách

V prípade záujmu o ošetrenie sa objednajte počas ordinačných hodín u sestričiek na ambulancii na tel: 00421 34 6685111 alebo email: estetic.medon@gmail.com

Kontakt, ordinačné hodiny

Ambulancia GYNEKOLÓGIE A PôRODNÍCTVA
Hviezdoslavova 3023/10, 908 51 Holíč
Ordinačné hodiny:
Pondelok 8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
Utorok     8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00
Streda    14:00 – 20:00
Štvrtok   14:00 – 20:00
Piatok    08:00 – 14:00
Objednávanie: GYNEKOLÓGIA – počas ordinačných hodín
Tel: +421 34 668 5111
GPS: 48,8093809,  17,1656961

Počas dovolenky

Počas dovolenky zastupuje: MUDr. Vávra – gynekologická ambulancia Skalica MUDr. Michalovičová – gynekologická ambulancia Gbely Nemocnica Skalica